Etykiety

wtorek, 11 lutego 2014

Dobry i zły kościół

Wielu ludzi odwróciło się od kościoła, bo nie spełnił ich oczekiwań. Dla wielu jest „zacofany”, nie głosi właściwej nauki, nie umacnia w wierze i sprawiedliwości lub po prostu przestał pełnić swoją funkcję, oddalając się od wiernych. Często ludzi ci szukają czegoś w zamian, angażując się w działania ruchu spod znaku New Age, przystając do mniejszych wspólnot, które szczycą się posiadaniem jedynej prawdziwej prawdy. Dzieje się tak dlatego, że świat duchowy nie lubi próżni. Wychodząc spod osłony kościoła, oddalając się od jego duchowego autorytetu, chrześcijanie otwierają się na duchową rzeczywistość jego przeciwnika. Pojawia się fałszywa nauka Jezebel a wraz z nią zwiedzenie.

Dzieje się tak dlatego, że wiara wielu ludzi jest powierzchowna. Oczekują, nie dając nic w zamian, nie sięgając do swego wnętrza. Tymczasem Bóg mówi do każdego z nas. Jest jak dobry Ojciec, który pragnie dać nam wszystko, co dla nas najlepsze. A problem polega na tym, że wielu chrześcijan nie potrafi z nim rozmawiać. Są głusi na Jego głos płynący z ust kapłanów. Ślepi na Słowo Pisma. A wszystko dlatego, że nie zapraszają Pana do codziennego życia i nie mają prawdziwej relacji z Jezusem.

Temu otwiera odźwierny, owce słuchają jego głosu; woła on swoje owce po imieniu i wyprowadza je. A kiedy wszystkie wyprowadzi, staje na ich czele, a owce postępują za nim, ponieważ głos jego znają. Natomiast za obcym nie pójdą, lecz będą uciekać od niego, bo nie znają głosu obcych.
(J 10, 3-5)

Prawdziwy kościół tworzy się w modlitwie. Osobistej relacji z Jezusem. Ci, którzy znają Jego głos, nie ulegną zwiedzeniu i w swoim kościele odkryją cuda Jego obecności. Relacja z Panem tworzy się w zaciszu serc i kącie własnego domu. Tam tworzy się i rośnie prawdziwa moc kościoła, moc Wiary, która jest daną nam od Pana łaską.

Bóg dał nam wszystkim wolną wolę. Nikomu się nie narzuca ale wciąż jest tuż obok, zapraszając do życia w Prawdzie. Jedyne co człowiek powinien zrobić, to przyjąć zaproszenie. Więc:

Przystąpcie bliżej do Boga, to i On zbliży się do was.
(Jk 4, 8)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz